Zlepšiť svoju záhradu alebo dvor vírivkou prináša nielen estetickú hodnotu, ale aj prospech pre zdravie. Trávenie času v nich dokáže uvoľniť telo aj myseľ. Ale, čo keby sme spojili výhody oboch svetov? Presne to je možné dosiahnuť so swim spa bazénom.

V našom regióne je to stále relatívne unikátne riešenie, tak sa mu priblížme a porovnajme ho s vírivkou. Ktorá možnosť je pre vás vhodnejšia?

Swim spa bazén je vírivka v jednom?

Hlavným rozdielom medzi swim spa a vírivkou je ich veľkosť. Swim spa kombinuje vírivku s bazénom a v niektorých prípadoch je až dvojnásobne, ba dokonca trojnásobne väčšie než klasická vírivka.

To je možné preto, že zatiaľ čo vírivka ponúka tradičné sedacie miesta, swim spa pridáva aj časť s bazénom. Okrem pasívnej relaxácie v ňom môžete plávať a posilňovať svoje telo.

Ďalším výrazným rozdielom je ich funkčnosť. Obe možnosti ponúkajú ergonomické a pohodlné sedenie, masážne trysky, intuitívne ovládanie a výhody hydroterapie. Swim spa však navyše disponuje bazénom s protiprúdom, čo je ideálne pre plavecký tréning. Stačí zapnúť túto funkciu a začať cvičiť. 

Ak vám to nestačí, môžete si vybrať medzi režimom behu, fitness programom a inými funkciami, ktoré swim spa ponúka. Je teda ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny oddych.

Vzhľadom na uvedené “doplnky” je swim spa obvykle trochu náročnejší finančne. Nie je však dôvod sa obávať, rozdiel v cene nie je príliš výrazný.

Technicky sú veľmi podobné, takže voľbu by ste mali urobiť podľa svojich preferencií.

Ako sme už spomenuli, všetko záleží na osobných preferenciách, ale existujú dva faktory, ktoré môžu ovplyvniť váš výber viac. Sú to tieto primárne faktory:

  1. Priestor: Swim spa bazén potrebuje viac miesta ako vírivka. Musíte, teda zvážiť dostupnú plochu vo vašej záhrade alebo dvore. Swim spa je prakticky bazén s protiprúdom a vírivkou, takže vyžaduje viac miesta.
  2. Aktívny alebo pasívny oddych: Obe možnosti majú svoje zdravotné výhody, pobyt vo vode je prospešný. Otázka, ktorú si musíte položiť, je, či uprednostňujete aktívny alebo pasívny oddych. Ak vám postačuje pokojné sedenie v intímnej atmosfére s masážnymi tryskami, zvoľte si vírivku. Ak však chcete aj plávať a cvičiť, swim spa bazén je pre vás lepšou voľbou.

Či už si vyberiete jednu alebo druhú možnosť, neurobíte chybu. Hoci sa líšia v niektorých špecifikáciách, obe vírivka a swim spa majú spoločné výhody. Zveľadenie záhrady, priestor na dokonalú relaxáciu a zdravotné výhody hydroterapie. Obe vám poskytnú potešenie, ktoré si po dlhom dni zaslúžite.