Legionella je druh nebezpečnej baktérie, ktorá v človeku dokáže vyvolať vážnu formu zápalu pľúc, nazývanú Legionárska choroba. Tento nebezpečný mikroorganizmus sa často nachádza v prírodných aj umelých vodných zdrojoch, vrátane víriviek a bazénov. Vlhkosť, teplota, prítomnosť organických materiálov – to všetko sú ideálne podmienky pre množenie Legionelly.

Predovšetkým vtedy, ak majiteľ nevenuje úprave vody vo vírivke patričnú pozornosť. Ľudské zdravie je pre nás v Royal Spa na prvom mieste. Sme zástancovia toho, že kvalitná vírivka dokáže sprostredkovať neopakovateľný komfort a terapeutické benefity. Za predpokladu, že je pri jej používaní postarané o bezpečnosť a čistotu.

Aj preto sú naše luxusné vírivky vybavené vysoko efektívnym samočistiacim systémom a filtráciou. Tie v kombinácii s bezchlórovou chémiou eliminujú všetky voľným okom neviditeľné hrozby. Čistenie vírivky je vďaka nim automatika, ktorá vám rozviaže ruky.

Prečo je Legionella nebezpečná?

Vírivky predstavujú ideálne prostredie pre rast a rozmnožovanie baktérií typu Legionella. Voda s teplotami zvyčajne medzi 25°C a 42°C, kombinovaná s prítomnosťou organických látok z tela (oleje, maz, kožné bunky), je úrodnou pôdou pre vznik rôznych nebezpečných mikroorganizmov.

Pri používaní vírivky môže dôjsť k vdýchnutiu malých kvapôčiek alebo aerosóly obsahujúcich túto baktériu. Stačí už aj malé množstvo a škodca v našom organizme môže spôsobiť zápal pľúc, alebo v menšom rozsahu horúčku a stavy podobné chrípke.

Medzi príznaky Legionárskej choroby a infekcie Legionellou patria:

 • vysoká horúčka,
 • kašeľ,
 • dýchavičnosť,
 • svalové bolesti a
 • bolesti hlavy.

Ako vidieť na symptómoch, sú veľmi podobné ako covidu, tak bežnej chrípke. Práve v tom spočíva nebezpečenstvo Legionelly. Človek si povie, že “toto vyležím” a ani sa nenazdá, čelí nebezpečnému zápalu pľúc.

Našťastie, vzniku Legionelly je možné spoľahlivo predchádzať. Nemusíte pritom používať žiadnu agresívnu chémiu do vírivky. Ani ju po každom použití pracne drhnúť. Úprava vody vo vírivkách Royal Spa je postavená na báze bezchlórovej chémie a inovatívnej filtrácie.

Čistenie vírivky bez zásahu

Poplašné zariadenie v aute funguje tak, že ak dôjde k akémukoľvek pokusu o násilné vniknutie, rozozvučí sa alarm. Nemusíte každých 5 minút pozerať z okna, či vaše vozidlo ešte parkuje pred domom. Alarm sa postará o varovanie automaticky, keď to je potrebné.

Rovnako samostatne funguje aj čistenie víriviek Royal Spa. Beží kontinuálne, automaticky a vy si môžete užívať všetko pohodlie a terapeutické účinky z jej používania bez starostí.

Do veľkej miery je za to zodpovedná naša bezchlórová chémia do vírivky. Upustili sme od používania tohto agresívneho prvku, ktorý akurát tak dráždi pokožku, oči, dýchacie cesty a vedie k poškodeniu vlasov. Vsadili sme na zdravotne nezávadné riešenie.

Ihneď po prvom naplnení vašej novej vírivky Royal Spa odmeriame parametre vody – jej tvrdosť, kyslosť, obsah rôznych rozpustených častíc. V závislosti od námerov vám nastavíme automatickú chémiu, ktorá sa stará o priebežnú likvidáciu škodlivých mikroorganizmov.

V spolupráci s naším filtrom do vírivky, ktorý odchytáva a odstraňuje aj mikroskopické nečistoty (odumreté kožné bunky, rôzne mazy a oleje z pokožky, telesné tekutiny), dokonale prečistia vodu vo vírivke v celom jej objeme. Pri každom použití teda vchádzate do zdravotne nezávadného prostredia, v ktorom si môžete užiť terapeutickú masáž pod tryskami bez akéhokoľvek rizika.

Spôsoby, ako udržať čistú vodu vo vírivke

Aj keď automatické čistenie a úprava vody vo vírivke beží neustále, aj vy, ako majiteľ, môžete prispieť svojou troškou k udržaniu jej perfektnej kondície:

 • pravidelne a čo najskôr odstraňujte z vody veľké a hrubé nečistoty, napríklad opadané lístie,
 • nasaďte kryt na vírivku vždy, keď ju práve nepoužívate,
 • pred poveternostnými vplyvmi nechránenú vírivku nepoužívajte vtedy, keď prší alebo sneží,
 • dodržiavajte hygienické návyky a do vírivky nevstupujte znečistení,
 • nezanedbávajte stanovené servisné kontroly v súlade s inštrukciami od technika,
 • akonáhle máte podozrenie na poruchu či zníženú efektívnosť, kontaktujte servisného technika.

Tieto zásady ruka v ruke s automatickým čistiacim systémom sú zárukou toho, že vaša vírivka zostane oázou pokoja, zdravia a čistoty. So správnymi návykmi a inovatívnymi technológiami nemá Legionella, ale ani iné škodlivé mikroorganizmy, šancu.