Len tak si užívať vo vírivke, kedy človek túži, môže príjemne uvoľniť myseľ. No výber samotnej vírivky nemusí byť tak relaxujúci. Dnes je ponuka mimoriadne široká a orientácia v nej môže byť náročná. Nájdeme tu záhradné vírivky, vnútorné vírivky, nadzemné a zapustené varianty, veľké aj malé – ideálna situácia, aby ste sa s otázkami zamoatali… Preto sme pre vás pripravili sprievodcu výberom, aby ste našli najvhodnejší kompromis pre vás.

Text je štruktúrovaný podľa jednotlivých otázok, ktoré by ste si mali položiť pred nákupom.

Kde umiestniť vírivku?

Môžete vírivku umiestniť do exteriéru alebo interiéru, preto pred výberom vírivky je nevyhnutné rozhodnúť sa, kam ju umiestnite. Záhradná vírivka má určité výhody, no musíte zvážiť aj jej rozmery vzhľadom na veľkosť vášho exteriéru. Myslite na to, že vírivka bude mať kryt, ktorý treba niekam umiestniť, keď je otvorený. Možno budete potrebovať schody vedúce k vírivke alebo dokonca celé zastrešenie. Pri plánovaní umiestnenia vírivky do interiéru existujú aj znížené verzie, ktoré sa zmestia cez dvere. Odporúčame si preto priestor premerať dvakrát, ale určite nie je namieste mať obavy, všetko vieme vyriešiť k vašej spokojnosti. 

Koľko ľudí bude vírivku používať? 

Budete relaxovať vo vírivke iba vo dvojici? Ak áno, môžete si dopriať intímne wellness zážitky s modelom vírivky BERMUDA, ktorý je ideálny pre komfort dvoch osôb. Alebo plánujete, že vírivku budú používať aj vaši priatelia alebo deti? Je dôležité zvážiť počet osôb pri výbere vírivky. Nechcete sa v nej striedať. Prispôsobte počet sedadiel a počet masážnych trysiek. Vhodnou voľbou môže byť model MAUI s dvoma ležadlami a dostatočným priestorom aj pre deti. Napríklad vírivka YUCATAN je cenovo dostupná luxusná voľba pre 7 ľudí, ktorí sa nebudú cítiť vo veľmi stiesnenom preistore.

Aký typ prístupu k vírivke je najpohodlnejší? 

Existujú štyri základné typy víriviek podľa umiestnenia. Vyberte si podľa dostupnej plochy a očakávaného pohodlia pri vstupe:

  • Vírivky úplne zapustené do zeme
  • Polozapustené vírivky
  • Nadzemné vírivky
  • Prenosné vírivky

Myslite na to, že pri nadzemných vírivkách budete pravdepodobne potrebovať schodík na vstup. Prenosné vírivky sú nafukovacie, jednoducho skladateľné a prenosné.

Bude sa používať počas leta alebo aj v zime? 

Vyberte si typ vírivky aj podľa toho, kedy ju plánujete najviac využívať. Väčšina moderných víriviek je vyrobená z odolných konštrukčných materiálov, ktoré zvládnu aj extrémne zimy. Dôležité je aj to, ako dobre je vírivka izolovaná, aby sa nevytrácala vyprodukovaná tepelná energia, a aby sa nezvyšovali prevádzkové náklady.

Starostlivosť

Ste typ človeka, ktorý sa rád stará o záhradu a vírivku, dokonale vždy raz za čas vyčistí? Alebo si chcete vírivku len užívať a radšej priplatíte za samočistiacu verziu? U nás žiadne kompromisy. Samočistiaci účinný programovo riadený filtráčný program nájdete v každej jednej vírivke. Certifikovaná filtrácia PuritSpa® výrazne predlžue intervaly výmeny vody, čím šetria vaše peniaze každý deň.

Ako sa dostane vírivka k vám?

Aký je prístupový priestor? Dá sa vírivka doviezť na prívesnom vozíku? Bude potrebné použiť auto s rukou alebo dokonca žeriav? Ak si nie ste istí, náš skúsený technik bezodkladne príde na miesto, kde by ste si predstavovali vašu budúcu vírivku a pomôže vám vybrať z možností umiestnenia.

Pamätajte si, že čím väčšia a luxusnejšia je vírivka, tým väčší rozpočet budete potrebovať. Na začiatku si, teda premyslite, koľko ste ochotní do kúpy investovať.