Benefity hydroterapie, ktoré získavate využívaním vírivky, ďaleko presahujú akékoľvek riziká. To však neznamená, že na nich nie je potrebné myslieť. Práve naopak, na čistenie vírivky a starostlivosť o vodu v nej kladieme mimoriadny dôraz už pri vývoji. Našou snahou je vytvoriť vám maximálne bezpečné a komfortné prostredie. Sme pevne presvedeční tom, že sa nám to podarilo.

U nás to totiž nie je len o filtri do vírivky, alebo o používaní chémie. Volíme komplexný prístup, vďaka ktorému môžeme s hrdosťou povedať, že čistota vody v našich modeloch nemá konkurenciu.

Ako sme to dosiahli?

Prečo je poctivé čistenie vírivky dôležité?Pristavte sa však ešte pri tom, prečo je vlastne čistenie vírivky dôležité. Prečo je potrebné vedieť, ako udržať čistú vodu vo vírivke?

1. Hygiena a zdravie

Vírivky vytvárajú teplé a vlhké prostredie, ktoré predstavuje ideálne podmienky pre rast baktérií, rias a ďalších mikroorganizmov. Medzi najnebezpečnejšie z nich patrí baktéria Legionella, ktorá spôsobuje takzvanú Legionársku chorobu. Tá má mimoriadne nepríjemné príznaky podobné chrípke, v závažných stavoch dokonca vedie až k zápalu pľúc.

Okrem toho, ak je voda vo vírivke znečistená a plná mikroorganizmov, môže spôsobiť infekcie kože, dýchacie problémy a celé spektrum ďalších zdravotných komplikácií.

Prečo je dôležité vedieť, ako udržať čistú vodu vo vírivke? Lebo chceme byť zdraví. 

2. Životnosť vírivky

Chémia a filter do vírivky nečistia vodu len od zdraviu nebezpečných častíc, ale pomáhajú tiež udržiavať jej chemickú rovnováhu.

Nahromadenie rôznych minerálov a kontaminantov môže zvýšiť tvrdosť vody a tým poškodiť komponenty. Znižuje sa tak ich životnosť, zvyšuje frekvencia potrebného servisovania a tým pádom stúpajú aj náklady potrebné na údržbu.

Voda vo vírivke musí byť v perfektnom stave nielen kvôli vášmu zdraviu, ale aj kvôli “zdraviu” samotnej vírivky. Toto je zakladným pilierom našej filozofie.

3. Chémia a prostredie

Čím efektívnejší je čistiaci systém vírivky (a ten náš je technologicky na mimoriadne vysokej úrovni), tým menej chémie je potrebné používať. To predstavuje nielen finančnú úsporu pre vás, ako pre majiteľa, ale tiež menšiu záťaž na životné prostredie.

Aj z tohto dôvodu sme vyvinuli unikátny čistiaci systém – o ktorom vám viac prezradíme nižšie – ktorý je prispôsobený vlastnostiam vašej vody. Minimalizujeme tak nutnosť opakovaného používania chémie a tlmíme riziká, ktoré sú s tým spojené.

Povedali sme NIE chlóru

Keď sa povie čistenie vírivky, resp. starostlivosť o vodu v nej, mnoho ľudí si ako prvé predstaví chlórovú dezinfekciu. Vybavil sa vám pri čítaní predošlej vety charakteristický zápach? V našich vírivkách ho neucítite.

My sme totiž stavili na bezchlórovú chémiu a efektívne high-tech filtre do vírivky. Patrí sa zdôvodniť, prečo sme sa tak rozhodli. Prečo sme povedali NIE chlóru?

4. Dráždi oči, pokožku, vlasy

Aj keď je chlór relatívne efektívny pri likvidovaní mikroorganizmov vo vode, je tiež známy tým, že je mimoriadne dráždivý. Ak ste niekedy plávali v nedávno dezinfikovanom bazéne (napríklad na verejnej plavárni), možno ste vyšli s pekne červenými očami. Alebo vás svrbela pokožka. Viac sa lámali vlasy. Prípadne sa vám o čosi ťažšie dýchalo a kašľali ste.

Žiaľ, chlór nie je príliš šetrný k ľudskému zdraviu. Aj z tohto dôvodu sme ho nechali odplávať do minulosti.

5. Nie je až taký efektívny

Vráťme sa ešte k spomínanej efektivite chlóru pri čistení vody vo vírivke.

Vedeli ste, že napríklad vplyvom silného vetra či slnečného žiarenia jeho účinnosť klesá? Chlór je najsilnejší v momente, keď sa aplikuje do vody. Plynúcim časom však jeho schopnosti slabnú a po nejakej dobe (niekedy už aj po jednom dni) je už neefektívny.

Čo to znamená? Že je čas na ďalšiu várku – ďalšie náklady, ďalšie podráždenie. Nie, nie, v luxusných vírivkách ROYAL SPA nič takéto nehrozí.

6. Je nákladný

Náklady na chlórovú dezinfekciu sú natoľko významnou položkou pri starostlivosti o vodu vo vírivke, že ich je potrebné spomenúť zvlášť.

Vírivka, napríklad v porovnaní s bazénom, má vyššiu teplotu používanej vody. To vytvára vhodné podmienky pre intenzívnejší výskyt mikroorganizmov, ako v chladnejšej vode. Čo to znamená v praxi? Že vodu vo vírivke je potrebné dezinfikovať častejšie.

Ale iba za predpokladu, že fungujete na starej chlórovej chémii. Pri aktívnom používaní vyhodíte na jej zaobstarávanie desiatky až stovky eur ročne. A to sa vôbec neoplatí.

Prečo sú naša filtrácia a čistenie bezkonkurenčné?

Prejdime teraz k tomu podstatnému. Čím sa naše filtračné systémy a bezchlórová chémia líšia od konkurencie?

Dovoľte nám predstaviť vám naše špičkové technológie:

  • PuritSpa® – toto nie je obyčajný “filter do vírivky”, toto je inovatívna filtračná technológia, ktorá si poradí s každou nečistotou. Vďaka tomu predlžuje interval výmeny vody vo vírivke, čím ďalej pomáha šetriť vaše peniaze. Každý deň.
  • PowerOzone® – je jedným z aspektov našej bezchlórovej chémie. Tento nekompromisný ozonátor likviduje mikroorganizmy a nežiadúce častice na mikroskopickej a mikrónovej úrovni (t.j. voľným okom neviditeľných škodcov).
  • NoChlor® – ak bezchlórový, tak 100%! Naša chémia je, ako sme už viackrát spomenuli, postavená výhradne na bezchlórovej báze. Akéhokoľvek podráždenia sa teda nemusíte obávať. Šetríme vaše zdravie, aj životné prostredie. 
  • KillBac® – antibakteriálny povrch a veľká plocha filtrov do víriviek ROYAL SPA je základom dokonale čistej a zdravotne nezávadnej vody. Žiadne mikrobiálne vplyvy nemajú šancu dostať sa na vašu pokožku či do dýchacích ciest.
  • AddClean® – tento mimoriadne sofistikovaný systém extra filtrácie automaticky rozpozná, kedy je čas na spustenie. Mimo používania vírivky tak odsaje z vody všetky nečistoty, tuky a iné biologické materiály, čím ju urobí dokonale čistou.

Navyše, vodu vo vírivkách ROYAL SPA ošetrujeme už po prvotnom napustení. Rozumieme, že parametre vody sú na rôznych miestach Slovenska rôzne. V mestách býva tvrdšia, na dedinách zasa kyslejšia, tu taká, tu onaká. Neexistuje niečo, ako “slovenská voda” a preto je k nej potrebné pristupovať individuálne.

Akonáhle teda napustíme vašu vírivku po prvýkrát, odmeriame jej hodnoty. Konkrétne jej pH, obsah minerálov a ďalších látok. Na základe nameraných hodnôt vám nastavíme automatickú bezchlórovú chémiu v takej intenzite, aká je potrebná. Bude šitá na mieru parametrom vody v lokalite, v ktorej žijete.

Máte tak istotu, že čistenie a filtrácia sú adresne šité na vaše potreby a nie “univerzálne”, ako napríklad v obchodoch bežne dostupná chlórová dezinfekcia.

Zdravie vždy na prvom mieste. To je myšlienka, ktorej sa držíme v celom procese, od vývoja cez výrobu, až po predaj víriviek. Ak sa rozhodnete zadovážiť si takýto malý kus domáceho wellness, veľmi radi vám pomôžeme. Vírivky ROYAL SPA sú tým najlepším riešením, ktoré je momentálne na trhu k dispozícii.

Kontaktujte nás ešte dnes a doprajte si neopakovateľný komfort a benefity hydroterapie. Už čoskoro na vašej vlastnej záhrade či terase. A nezabudnite dať chladiť šampanské!