Udržiavanie čistej vody vo vírivke je základným pilierom jej bezpečného používania. Nestačí však len “vizuálna” čistota – priezračná voda. Riziko totiž číha aj na mikroskopickej úrovni, v podobe rôznych nebezpečných patogénov, vrátane baktérie Legionella pneumophila. Na to, aby ste tieto nežiadúce častice spoľahlivo eliminovali, potrebujete správny nástroj.

Predstavujeme vám Kyrol TC, dezinfekčný roztok, ktorý nemá konkurenciu. V súčasnosti ide o jeden z najpoužívanejších prostriedkov v priemysle, poľnohospodárstve, hoteloch či wellness komplexoch. 

Likviduje mikroorganizmy až 5x účinnejšie, než štandardná chlórová dezinfekcia, pri o 20% nižších nákladoch.

Čím je výnimočný?

Bezchlórový, zdravotne nezávadný

Aktívnou zložkou Kyrolu TC, ktorá likviduje baktérie a vírusy, je oxid chloričitý ClO2. Pozor, nedajte sa pomýliť jeho názvom – nejde o chlór. Kyrol TC je komplexná bezchlórová chémia pre vírivky, swim spa  a bazény. 

Chemické okienko: v štruktúre Kyrolu TC je jeden atóm chlóru spojený s dvoma atómami kyslíka. Chlór však v tejto zlúčenine figuruje len ako “pojítko” kyslíkových atómov, nepodieľa sa na samotnej dezinfekcii a vo vode sa mení na neškodný chlorid sodný, teda klasickú kuchynskú soľ, navyše v minimálnom množstve. 

Prečo je dôležité, že Kyrol TC je bezchlórový?

Ak ste niekedy už boli na kúpalisku, alebo na krytej plavárni, určite poznáte charakteristický chemický zápach z vody. V 99% prípadoch ide o klasický chlór, ktorý je ako dezinfekcia používaný už dlhé desaťročia. Z nášho pohľadu ale ide o zastaralú metódu, ktorá so sebou navyše nesie mnoho nevýhod.

Medzi tie patria:

  • začervenanie očí,
  • podráždenie dýchacích ciest,
  • poškodenie pokožky, vlasov, nechtov,
  • spomínaný zápach,
  • relatívne krátke trvanie,
  • vyššie prevádzkové náklady,
  • slabšia efektivita v porovnaní s alternatívami.

Aj z tohto dôvodu prechádzajú rôzni prevádzkovatelia na bezchlórové dezinfekcie. Teší nás, že Kyrol TC je čoraz častejšou voľbou hlavne vo wellness prevádzkach, kde je čistota a sterilita prostredia mimoriadne dôležitá.

Prečo Kyrol TC?

Zhrňme si, čo Kyrol TC dokáže. 

Ničí 99,9% baktérií, húb, rias, vírusov a iných mikroorganických patogénov vo vode. Spoľahlivo eliminuje tiež nebezpečnú baktériu Legionella pneumophila, ktorá vyvoláva život ohrozujúcu legionársku chorobu. O tejto hrozbe sme písali v blogu: Úprava vody vo vírivke – aby Legionella nemala šancu.

Kyrol TC má silné oxidačné vlastnosti – spomínané patogény ničí na molekulárnej úrovni, rozloží ich a neostane po nich ani len spomienka. V porovnaní s chlórom pri jeho pôsobení NEVZNIKAJÚ žiadne vedľajšie zdraviu škodlivé zlúčeniny. Žiadne amíny, fenoly, karcinogény, žiadna kyselina kyanurová.

V porovnaní s chlórom je dezinfekcia Kyrolom TC účinná aj proti vírusom, navyše dlhodobo pôsobí vo vode vírivky, swim spa či bazénu bez ohľadu na jej pH. Nevadia mu ani teploty nad 30°C, pri ktorých chlór už prestáva účinkovať.

Okrem toho Kyrol TC likviduje aj biofilm v potrubí, čo bežné dezinfekcie nedokážu. Neusádza sa, nezanáša rozvody, nekoroduje a po preplachu po ňom nezostane ani stopy.

Až o 20% lacnejší, až 5x efektívnejší

Výraznou devízou tejto bezchlórovej chémie je jej udržateľnosť – zdravotná, environmentálna aj prevádzková.

  • Zdravie

Pri používaní Kyrolu TC nevznikajú žiadne zdraviu škodlivé vedľajšie látky. Nehrozí žiadne podráždenie očí, dýchacích ciest, pokožky. Po jeho použití neostáva zápach. Voda je krištáľovo čistá a zdravotne 100% nezávadná.

  • Životné prostredie

Kyrol TC nespôsobuje tvorbu sedimentov a nekoroduje, ani po spláchnutí do odpadového potrubia teda nepredstavuje nijaké riziko. Pri jeho použití nedochádza ani k nebezpečnému vyparovaniu, ktoré by mohlo ohroziť životné prostredie. Kyrol TC je 100% “zelená” bezchlórová chémia.

  • Peňaženka

Pri aktívnom používaní Kyrolu TC ho spotrebujete 7- 15x MENEJ, ako chlórovej dezinfekcie. Je totiž násobne účinnejší a jeho oxidačné (teda patogény eliminujúce) schopnosti sú neporovnateľné. Celkové prevádzkové náklady na údržbu vody vo vírivke, swim spa či bazéne vám s Kyrolom TC klesnú o 20%!

Legionella pneumophila nemá šancu

Zanedbávať čistenie vody vo vírivke sa neoplatí. Baktérie sú neúprosné a predovšetkým Legionella predstavuje závažné riziko pre vás a vašich najbližších. Nepodceňujte ho.

V auguste 2023 došlo v Poľsku k viacerým úmrtiam (v čase písania článku 19 obetí) v dôsledku šírenia legionárskej choroby a predpokladaným pôvodcom bola neudržiavaná voda. Ide o tragédia, na ktorej je najsmutnejšie to, že s najväčšou pravdepodobnosťou jej bolo možné predísť.

Kyrol TC likviduje Legionellu s 99,9% účinnosťou a to v celom objeme vody. Navyše pôsobí dlho po aplikácií, nehrozí teda, že sa patogény za krátku dobu opäť vynoria. Pri pravidelnom používaní ostane voda vo vašej vírivke bez baktérií, vírusov, rias, húb a iných nežiadúcich návštevníkov.

Chráňte seba a svojich milovaných. 

Kde zoženiete Kyrol TC?

Priamo v našom e-shope na tomto linku

Môžete si vybrať rôzne balenia – 1 kg, 5 kg či 25 kg plastové fľaše, alebo 240 kg a 1 200 kg kontajnery. 

Konkrétne dávkovanie závisí od špecifických podmienok, resp.  zaťaženia vody vo vašej vírivke, swim spa či bazéne.

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám pri výbere aj aplikácii poradíme.