Vlastniť vírivku na terase už dávno nie je len doménou hollywoodskych hviezd. Aj u nás si čoraz viac ľudí uvedomuje, že je to dostupný komfort s dotykom luxusu. Bez ohľadu na to, či ju plánujete umiestniť na záhradu, drevenú terasu alebo dokonca na balkón, je dôležité dodržať niekoľko zásad, aby ste si užívanie vírivky maximálne vychutnali.

Ponúkame vám prehľadný zoznam týchto zásad:

  1. Vyskúšajte ju na sebe: Najlepšie je sami vyskúšať vírivku, než si o nej len čítať. Obrázky a popisy môžu byť zavádzajúce, a tak je lepšie osobne navštíviť náš showroom v Bratislave a urobiť si vlastný “mokrý test”. Kvalifikovaný predajca alebo technik vám radi poradia a zodpovedia vaše otázky. Vyzbrojení informáciami si vyberiete vírivku, ktorá bude presne vyhovovať vašim predstavám.
  2. Riešte hlučnosť: Je dôležité mať na pamäti, že zapnutá vírivka nie je úplne tichá. Niektorí zákazníci si to uvedomujú až po zakúpení. Ak chcete predísť tomuto problému, umiestnite vírivku ďalej od spální alebo vyberte model s lepším odhlučnením. Takto si môžete užívať svoje sny bez rušenia.
  3. Nezabudnite na kryt: Kryt na vírivku je skvelý spôsob, ako ju ochrániť pred nepriaznivým počasím. Myslite však aj na to, že kryt zaberá istý priestor či už je priamo na vírivke alebo ho musíte uskladniť pri jej používaní. Nezabudnite, že kryt potrebuje svoje miesto. Našťastie, naše vírivky majú hydraulické zdvíhače krytov, ktoré umožňujú jednoduché zdvíhanie aj jednou osobou.
  4. Myslite na priestor: Zapustená vírivka zaberie menej miesta ako voľne stojaca, ale to neznamená, že ju môžete umiestniť kdekoľvek. Myslite na priestorové obmedzenia ešte pred výberom modelu virivky. Vírivka potrebuje dostatok miesta, najmenej z dvoch strán (pre pohodlný prístup) by ste mali mať aspoň meter voľného priestoru. Nezabudnite zohľadniť aj kryt, schodíky, zavesený priestor na odkladanie a podobne.
  5. Zabezpečte prístup pre všetkých: Je veľmi dôležité zabezpečiť aj prístup pre servisného technika. Nemal by mu brániť žiadny predmet ani vodorovne, ani zvisle. Ak máte voľne stojacu vírivku, pravdepodobne budete potrebovať schodíky. Myslite vopred na prístup pre všetkých.
  6. Poskytnite si ochranu pred počasím: Ak chcete využívať vírivku aj za nepriaznivého počasia, zvážte investíciu do prístrešku alebo pergoly na terase. Kvalitný kryt vám umožní užívať si príjemné relaxačné chvíle aj počas daždivých dní. Vonkajšia vírivka je vystavená živlom, no to neznamená, že by ste boli bezbranní.

Ak dodržíte tieto 6 zásad, môžete si vychutnať komfort vírivky na svojej terase, dokonca aj vo vašom byte. Pre našich klientov máme špeciálne znížené verzie víriviek, ktoré sa zmestia aj cez štandardné dvere. Pri tomto riešení nebudete musieť obetovať ani kvalitu, ani elegantný dizajn. Ak sme nezodpovedali na všetky vaše otázky, pozrite si všetko čo potrebujete vedieť o vírivky v našom článku.