Je dôležité poznamenať, že to, čo považujeme za dokonale vyhriatu vírivku, je veľmi individuálne. Pre niekoho môže byť ideálna teplota 36 stupňov Celzia, pre iného 40. Výrobcovia nešpecifikujú jednotnú univerzálnu prevádzkovú teplotu, nastavenie je úplne v rukách majiteľa. Existuje však niekoľko rád, ktoré by ste mali zvážiť s ohľadom na vaše zdravie a pohodlie.

Všeobecne neodporúčame nastavovať teplotu vody nad 40 stupňov. Pobyt vo veľmi horúcej vírivke môže byť potenciálne nebezpečný pre zdravie. Existuje riziko prehriatia organizmu a všetky výhody hydroterapie sa takmer strácajú. Nebojte sa, vyhriatie na 37 – 38 stupňov Celzia umožňuje pohodlné používanie vonkajšej vírivky, napríklad na terase, aj v zime.

Myslite aj na to, že vírivku pravdepodobne budú používať viacerí ľudia, možno aj vaša celá rodina. Preto je dôležité nájsť prevádzkovú teplotu, ktorá vyhovuje všetkým, najmä pri vonkajších vírivkách. Je najlepšie experimentovať s teplotou, keď ste vo vírivke s viacerými ľuďmi, najlepšie hneď na začiatku používania. Začnite s teplotou 36,5 stupňov a postupne pridávajte, až nájdete ideálnu teplotu, ktorá vyhovuje všetkým. Pre mnohých je dôležitá celoročná prevádzka vírivky. Nemusíte sa obávať, všetky modely ROYAL SPA sú použiteľné 365 dní v roku pri rôznych prevádzkových teplotách, hlavne vďaka jedinečnej High-tech konštrukcii a izolácii, použitých v našich vírivkách.

Ako veľké budú náklady na spotrebu elektrickej energie?

Legitímna otázka znie, koľko bude stáť prevádzka vírivky? V našej ponuke – pri každom modeli – nájdete informácie o nákladoch na aktívnu prevádzku. Môžete si tak predstaviť, aké náklady vás čakajú.

Môžeme sa pochváliť tým, že všetky naše vnútorné aj vonkajšie vírivky sú vybavené izolačnými materiálmi používanými aj v NASA. To je veľmi dôležité pre úsporu energie, pretože teplo sa udržuje vnútri a neuniká von. Okrem toho používame termokryty na vírivky a všetky naše motory sú energeticky úsporné. Prevádzkové náklady na vírivky ROYAL SPA sú, teda veľmi nízke, menej ako jedno euro denne.

Nemusíte sa obávať, že experimentovanie s rôznymi prevádzkovými teplotami vás zruinuje. Slobodne si doprajte relax a hydroterapiu v jednom.