Plávanie je vynikajúcou fyzickou aktivitou s mnohými výhodami pre zdravie. Ale je skutočne účinné pri chudnutí? Ako do toho zapadajú swim spa bazény a ako môžu pomôcť? Odpoveď je veľmi pozitívna. Poďme sa dozvedieť viac o chudnutí plávaním v swim spa bazénoch.

Bazén s protiprúdom swim spa

Swim spa je celoročným bazénom, ktorý navyše obsahuje všetky výhody vírivky. Jednou z výnimočností našich modelov je bazénový protiprúd, ktorý zvyšuje fyzické benefity na vyššiu úroveň.

Funguje to veľmi jednoducho. Voda vytékajúca z trysky vytvára silný protiprúd. Plávanie proti tomuto prúdu zvyšuje odpor vody, čo vyžaduje väčšiu fyzickú námahu. Tým pádom spaľujete viac kalórií, čo je nevyhnutné pre chudnutie.

Profesionálni plavci dokonca využívajú swim spa bazény s protiprúdom na tréning aj v domácom prostredí. Nemusíte však byť profesionálom, aby ste si užívali intenzívneho cvičenia vo vode. Tieto bazény ponúkajú cvičenie ako bonusový benefit.

Hydroterapia pomocou trysiek

Fyzické výhody swim spa pre chudnutie však neskončia iba pri plávaní. Druhá polovica týchto zariadení je integrovaná vírivka s všetkými výhodami hydroterapie.

Hydromasážne trysky zlepšujú cirkuláciu krvi v tele, čo je nevyhnutné pre efektívne spaľovanie kalórií.

Najlepšou kombináciou je intenzívne cvičenie vo vode s protiprúdom a následná relaxácia v masáži tryskami. Tieto zariadenia ponúkajú oba benefity v jednom.

Cvičenie vo vode a relaxácia

Na účinné chudnutie plávaním nestačí iba tvrdá práca. Intenzívny fyzický aspekt je síce dôležitý, pretože to spúšťa spaľovanie kalórií.

Rovnako dôležité je však telo si oddýchnuť. A čo je lepší spôsob relaxácie ako pomocou hydromasážnych trysiek? Pomáhajú uvoľniť napätie fyzicky aj duševne už po krátkom čase strávenom vo vírivke alebo swim spa bazéne.

Tiež prispievajú k lepšiemu spánku a jeho kvalite. Oddych je nevyhnutný pre plnohodnotnú regeneráciu tela po cvičení. Len oddýchnutý organizmus je pripravený na proces chudnutia.

Takže odpoveď na otázku z nadpisu je áno, swim spa výrazne pomáha pri chudnutí.