O tom, že hydromasážne trysky vo vírivke poskytujú neopakovateľný komfort snáď nie je potrebné nikoho presviedčať. Je máločo lepšie, ako sa po dlhom dni v práci oddať presne cielenému prúdu vody, ktorý sprostredkuje telu aj duši relaxačný raj. 

 

Komfort však nie je to jediné, čo v kvalitných vírivkách ROYAL SPA dostanete. Získavate tiež účinky hydroterapie na vaše zdravie. A rovnako, ako masáž zrelaxuje telo aj myseľ, aj zdravotné benefity vám pomôžu po fyzickej, ale aj duševnej stránke. Dnes si o nich povieme čosi viac.

 

Účinky hydroterapie v kvalitnej vírivke sú zjavné

Hydroterapia, tiež známa ako vodná terapia, zahŕňa využitie vody na liečebné a zdravie podporujúce účely. Dopriať si ju môžete aj vo vlastnej vani naplnenej horúcou vodou, prípadne za nimi vycestovať do kúpeľov. Ale svoj domáci wellness raj môžete mať aj na záhrade – formou luxusnej vírivky. A práve pod hydromasážnymi tryskami si doprajete tie najzjavnejšie účinky hydroterapie. Vaňa je vaňa, ale v kvalitnej vírivke ROYAL SPA je to úplne iný level. 

 

1. Úľava od bolesti a regenerácia

Teplá voda vo vírivke pomáha zlepšiť cirkuláciu krvi v našom organizme a uvoľniť svaly. Keď ste do nej ponorení, cievy sa vám rozširujú, čo umožňuje lepší prietok tejto životodarnej tekutiny. Efektívnejší krvný obeh pomáha dodávať kyslík a živiny svalom a zároveň pomáha odplavovať odpadové produkty. Hydrotrysky v kvalitnej vírivke poskytujú cielenú masáž konkrétnych svalových skupín, čím v nich redukujú napätie, zmierňujú bolesť a urýchľujú obnovu vlákien a regeneráciu.  Modely ROYAL SPA patria k najlepším vírivkám aj preto, lebo si v nich môžete vybrať vlastný masážny program. Potrebujete celotelovú terapiu? Nie je problém, pohodlne sa usaďte. Chcete masáž chrbtice, nôh, hrudníka? Kedykoľvek, neopakovateľný komfort je vzdialený iba pár ťuknutí.

 

2. Zníženie stresu, zvýšenie pohody

Stres je pliaga, ktorej čelíme každý deň – či už v práci, na cestách, v radoch v obchode a občas sa nám nevyhne ani v pokoji domova. Je potrebné vedieť s ním bojovať, pretože ak je chronický, vie v našich životoch narobiť riadnu šarapatu. Účinky hydroterapie zahŕňajú aj redukciu stresu. Ponorením sa do vody podporujete relaxáciu tým, že dochádza k stimulácii uvoľňovania endorfínov. Alebo, ako ich možno poznáte, “hormónov šťastia”. Teplá voda a masáž pod tryskami majú tiež sedatívny účinok na centrálny nervový systém, čo značnou mierou pomáha znižovať stres a úzkosť. Nadnášací efekt vody navyše uvoľňuje tlak na kĺby, čo iba pomáha celkovému pocitu pohody. Len pozor, aby sa vám potom z vírivky aj chcelo vrátiť do reálneho sveta!

 

3. Terapia na dobrú noc

Pravidelná terapia v kvalitnej vírivke ROYAL SPA, najmä večer, prispieva k citeľne lepšej kvalite spánku. Relaxácia vyvolaná teplou vodou a hydrotryskami pomáha upokojiť myseľ a pripraviť telo na odpočinok.

 

Tip: 7 dôvodov, prečo investovať do luxusnej vírivky

 

Ak ste niekedy boli na masáži u skúseného terapeuta, viete, čo presne máme namysli. Krúživé stimulačné pohyby na našom tele vyvolávajú komfort, ktorému sa vyrovná máločo. Dochádza k celkovému uvoľneniu organizmu, vrátane mysle. Nastupujú príjemné pocity, odplavuje sa stres, klesá nám tepová frekvencia a nastupuje pocit pokoja. Okrem toho pokles telesnej teploty po opustení vírivky napodobňuje prirodzený spánkový cyklus tela, čo uľahčuje zaspávanie.

 

4. Proti chronickým problémom

 

Podľa rôznych údajov trpí chronickými bolesťami každý štvrtý až každý tretí človek na svete. Medzi najčastejšie patria problémy s chrbticou, artritída či fibromyalgia. Ak patríte do tejto skupiny trpiteľov, tak vám určite nie je potrebné vysvetľovať, nakoľko dokážu zdravotné komplikácie strpčovať život. 

Účinky hydroterapie pomáhajú aj v tomto ohľade. Kombinácia tepla a vztlaku pomáha zmierniť bolesť a stuhnutosť kĺbov tým, že jednak ich pohyblivosť, ale aj cirkuláciu krvi. Hydrotrysky môžete zacieliť na konkrétne problematické oblasti, čím adresne zasiahnete na mieste, na ktorom sa bolesť pravidelne opakuje – napríklad v kĺboch či spodnej časti chrbtice. 

 

5. Poďakuje sa vám aj pokožka

Kúpanie sa vo vírivke pomáha otvoriť póry a očistiť pokožku. Teplá voda prispieva k zdravšiemu vzhľadu pleti tým, že podporuje odstraňovanie toxínov a odpadových produktov. Pokožka je lepšie prekrvená, vyzerá vitálnejšie, je napnutá a pôsobí mladistvejšie. Dajte si však pozor na to, že príliš veľa času stráveného v teplej vode môže pokožku, paradoxne, vysušiť, preto je kľúčové dodržiavať mieru. 

To však neznamená, že si svoju luxusnú vírivku musíte odopierať. Akurát dbajte na to, aby ste v nej trávili rozumné množstvo času, napríklad podľa dĺžky jednotlivých programov. Koniec koncov, dopriať si účinky hydroterapie určite chcú aj ostatní!

 

Získajte tú najlepšiu vírivku – vírivku ROYAL SPA!

Zoznam výhod kvalitných víriviek by mohol pokračovať ešte dlhšie. Aspoň v krátkosti spomeňme, že ich používanie je tiež formou sociálnej interakcie, okrem ducha a tela tak pomáha utužovať aj vzťahy. Nehovoriac o tom, že takéto parádne riešenie dvíha cenu vašej nehnuteľnosti (a uznanlivo aj obočia vašich susedov!). Za účinkami hydroterapie už nemusíte chodiť do kúpeľov. Môžete si ich dopriať na vlastnej záhrade či terase. A nielen sebe, ale aj celej svojej rodine. Najlepšie vírivky ROYAL SPA majú dostatok miesta aj pre viacerých ľudí.

 

Urobte prvý krok k neopakovateľnému komfortu a hydroterapii už dnes. Kontaktujte nás a spoločne nájdeme riešenie, ako vám na záhrade vyrobiť malý wellness raj.