Záhradná vírivka je viac než len dokonalý spôsob zbavenia sa stresu. Je jedným z nástrojov, ktoré patria do oblasti hydroterapie, inými slovami, liečby vodou. Už samotný fakt naznačuje, že má mnoho výhod pre naše fyzické a duševné zdravie. Okrem relaxácie prináša výhody aj v ďalších oblastiach. Rozhodli sme sa tieto výhody pre vás opísať.

 

Zmiernenie bolesti svalov a kĺbov

Vírivka má schopnosť tlmiť bolesť z niekoľkých dôvodov. Po prvé, voda v nej vytvára vztlakový efekt, čo znižuje tlak na svaly a kĺby v porovnaní so suchým teplom. Už táto skutočnosť prináša úľavu od bolesti. Okrem toho vyššia teplota vody a masážne trysky vo vírivke podporujú lepšiu cirkuláciu krvi. Lepšie okysličenie orgánov a tkanív zabezpečuje rýchlejšiu regeneráciu a zmiernenie bolesti svalov a kĺbov. Vírivka je tiež účinným prostriedkom na úľavu od svalových kŕčov.

 

Zníženie stresu

Vírivka je dokonalým prostriedkom na zmiernenie stresu. Kombinácia teplej vody a masážnych trysiek je balzamom pre unavenú myseľ. Je preukázané, že pomáha znížiť produkciu kortizolu, hormónu stresu. Pobyt vo vírivke tiež prispieva k tvorbe serotonínu, hormónu šťastia, ktorý je dôležitý pre duševné zdravie a pohodu.

 

Zmiernenie úzkosti

Pobyt vo vírivke má priaznivý vplyv aj na úzkosť a duševné napätie. Teplá voda a masážne trysky pomáhajú zlepšiť celkové duševné zdravie. Trávenie času vo vírivke dokáže okamžite zmierniť príznaky úzkosti, ako je nepokoj, roztržitosť a napäté svaly. Pravidelný pobyt v vírivke počas 15 až 30 minút denne môže výrazne zmierniť úzkosť.

 

Zlepšenie kvality spánku

Kvalitu spánku ovplyvňuje mnoho faktorov, vrátane bolesti, fyzického a psychického napätia. Ako sme už spomenuli,  správne vyhriata vírivka má pozitívny vplyv na tieto oblasti a prispieva k lepšiemu spánku.

Okrem toho vírivka zvyšuje telesnú teplotu, ktorá sa po opustení vírivky prirodzene zníži. Táto zmena teploty napodobňuje cykly spánku v tele. Pre telo je to signál, že je čas na odpočinok, čo zlepšuje zaspávanie a znižuje nočné prebúdzanie.

Vďaka týmto účinkom je vírivka magickým prostriedkom pre náš organizmus.